Na Pile 1109/3

400 03, Ústí nad Labem

Malé či velké? Všechny!

Malé či velké? Všechny!

Při diskuzích s našimi klienty často slýcháme v různých obměnách větu typu:

„LTO se mi líbí, rádi bychom ho použili, ale pro naši budovu to asi nepůjde.“

Lehký topný olej je v Čechách stále trochu opomíjen, ač toto ušlechtilé palivo je bezpečné, s vysokou výhřevností, což je důvodem jeho velké oblíbenosti v západní Evropě. Nedostatek informací pak vede k pochybnostem, zda pro daný objekt lze topný olej jako zdroj vytápění použít.

Úzká silnice a dům v kopci? Není problém!
Úzká silnice a dům v kopci? Není problém!

 

Na samotě u lesa? Žádný problém pro LTO
Na samotě u lesa? Žádný problém!

Našim zákazníkům odpovídáme, že lehké topné oleje jsou vhodným řešením pro rodinné domky, ale i velké průmyslové objekty, čehož jsou důkazem naše realizace. Podívejte se i vy na přehled malých i velkých objektů, kde je LTO zdrojem pro vytápění. Zásobníky topného oleje přímo v objektu zajistí klientům dlouhodobě energetickou nezávislost, své palivo mají u sebe a nemusí spoléhat na – v dnešní době tak nejisté a finančně náročné – dodávky.

Rodinné domy jsou lehkými topnými oleji vytápěny často, předělání topné soustavy není časově náročné, využít se mohou stávající radiátory i rozvody. Stejně tak i větší objekty typu  hotel nebo penzion často využívají LTO pro vytápění a ohřev teplé vody. Cisterna je schopna se dostat i do méně přístupných míst, jako jsou například horské oblasti, takže i romantická místa v lůně přírody mohou svým hostům nabízet nejvyšší komfort.

A pojďme se podívat i na průmyslové objekty, které lehký topný olej využívají. Ve velkých závodech je energie alfou a omegou, bez spolehlivých dodávek je ohrožena celková výroba.  Při výrobě kompozitních stavebních materiálů, jakými jsou třeba beton či asfaltobeton, je energie využívána především na míchání směsí, vážení, tepelné úpravy a samozřejmě dopravu surovin či hotových směsí. Obalovny vyrábějící asfaltobeton a jiné obalované směsi i betonárny pro zajištění energie mohou a využívají lehké topné oleje, jak je možné vidět na obrázku.

LTO pro betonárku

Teplo a elektrická energie se vyrábí v elektrárnách a teplárnách, ale i ony potřebují zdroje energie, ze kterých elektřinu a teplo vyrábí. V dnešní komplikované době přechází mnoho tepláren ze zemního plynu na lehké topné oleje nebo využívají možnost kombinovat více zdrojů. I elektrárny využívají LTO jako alternativní zdroj energie.

 

I elektrárny potřebují zdroj energie   
Teplárny a kotelny používají LTO    

 

 

 

 

 

 

 

 

LTO se využívá i v pozemním stavitelství

 

Závěrem lze tedy říci, že extra lehký topný olej (ELTO, ETO, TOEL, TOLEX nebo také LTO) lze využít pro vytápění rodinných domů, pro větší obytné komplexy, ale i pro průmyslové objekty jako zdroj energie pro výrobu. Využití také nachází při pozemním stavitelství. Naše cisterny se dostanou kamkoliv, třeba i na Ještěd.

 

Přesvědčili jsme vás, stejně jako naše klienty, že LTO je pro vás tím správným řešením? Budeme rádi, pokud se nám ozvete a my vám řekneme víc.

Vaše NRG