Na Pile 1109/3

400 03, Ústí nad Labem

Často kladené otázky ohledně vytápění lehkým topným olejem

Lehké topné oleje – otázky a odpovědi

Často se nás ptáte na věci související s používáním lehkých topných olejů. Připravili jsme pro vás přehled základních odpovědí, pokud ovšem budete chtít vědět více, jednoduše nás kontaktujte.

  • Co je extra lehký topný olej?

Extra lehký topný olej (ELTO, ETO, TOEL, TOLEX nebo také LTO) je směsí hydrogenačně odsířených ropných destilátů. Využívá se k vytápění od rodinných domků a hotelů přes velké výrobní haly po průmyslové vyvíječe páry. Má složení vysoce jakostní motorové nafty, od které se odlišuje červeným barvivem a značkovačem. Extra lehký topný olej zároveň neobsahuje žádný podíl biosložky – nehrozí tedy degradace paliva při dlouhodobém skladování. Extra lehký topný olej je stále více využíván jako sekundární palivo/náhrada za zemní plyn napříč všemi tepelnými zdroji.

  • Jak je topný olej dodáván?

Topný olej od NRG je dodáván autocisternami, případně po železnici, a to po celé ČR. NRG realizuje dodávky již od 500 litrů a maximální přepravovaný objem činí 35.000 litrů v jedné autocisterně. Přeprava po železnici je pak individuálně konzultována.

  • Kde se topný olej skladuje?

Pro skladování topného oleje slouží zpravidla dvouplášťové nádrže. Výrobci nádrží na topný olej nabízí širokou škálu objemů, pro návrh řešení vašeho úložiště na míru nás kontaktujte.

  • Jaká je cena topného oleje?

Ceny topných olejů se mění každý den, NRG svým odběratelům nabízí ceny týdenní, aktualizované každé pondělí, s platností na následující týden.

  • Jak je to se spotřební daní?

Extra lehký topný olej je zatížen vratnou částí spotřební daně. Aktuální sazba spotřební daně činí 9,95 Kč/litr a její vratná část činí 9,29 Kč/l. Nárok na vratku spotřební daně vzniká spotřebou topného oleje pro výrobu tepla. Víme, že komunikace s úřady je mnohdy složitá a okrádá odběratele o drahocenný čas, a proto nabízí NRG svým zákazníkům plné zastoupení při administraci spotřební daně, vytápění topným olejem se tak stává bezstarostné.

  • Jaké jsou dodací lhůty při objednání topného oleje?

Dodací lhůty jsou do 48 h pro objemné dodávky, do 7 dnů pak pro menší objemy. NRG se vždy snaží vyjít maximálně vstříc požadavkům svých zákazníků. Střediska autodopravy NRG jsou strategicky rozmístěná po celé ČR.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

NRG Tým