Na Pile 1109/3

400 03, Ústí nad Labem

Jak zachránit Vánoce

Jak zachránit Vánoce

Zachránit Vánoce lze mnoha způsoby. Vzpomenutím si, kde jsou dárky tajně schovány již od září, uchráněním cukroví od nájezdů rodiny či prostým rozhodnutím, že letos místo návštěv příbuzných je lepší navštívit hory. Někdy má ovšem záchrana Vánoc trochu jiný rozměr.

V ubytovně v Ostravě-Kunčicích žije v dlouhodobém pronájmu zhruba 200 lidí, kteří těsně před Vánoci málem přišli o teplo a teplou vodu. Majitel ubytovny, pan Rudolf Šadibol, vytápěl svůj objekt díky huti Liberty Ostrava. Huti dodávala energii firma Tameh Czech, kterou soud 19.12.2023 poslal do úpadku. Tato teplárna měla jediného zákazníka – huť Liberty Ostrava.  Kvůli neplacení za dodávky tepla od Liberty Ostrava se firma Tameh Czech dostala do dluhů a podle posledních zpráv jsou obě firmy – Liberty Ostrava i Tameh Czech – stále mimo provoz. Zaměstnanci obou firem jsou stále doma.

Informaci o ukončení dodávek tepla a teplé vody pro ubytovnu získal majitel víkend před Vánoci a měl jen pár dní na to, aby ubytovaným lidem zajistil bezproblémové prožití Vánoc. Ač město nabídlo možnost ubytované přestěhovat, nechtěl je vytrhávat z prostředí, kde jsou zvyklí, zvlášť před svátky. Rozhodl se tedy urychleně jednat a pronajmul si od slovenské firmy mobilní kotelnu na spalování topného oleje extra lehkého, ta byla dopravena do Ostravy ve středu. Stejně rychle reagovala i naše firma a dovezla do Ostravy TOEL, mobilní kotelna se ve čtvrtek zprovoznila a ubytovaní nepocítili žádný diskomfort. Teplo i teplou vodu mají i nadále k dispozici. Kromě dodávek TOEL samozřejmě pomůžeme majiteli  i při vrácení spotřební daně.

Často ve vánočním shonu zapomínáme, že není nutné mít Vánoce nejbohatší a nejblyštivější. Stačí být v teple a pohodě se svými nejbližšími. A jsme rádi, že o tuto možnost nepřišli ani lidé z ubytovny v Ostravě-Kunčicích.

Zdroj: Novinky.cz