Na Pile 1109/3

400 03, Ústí nad Labem

Sůl nad zlato

Sůl nad zlato

Název článku je vypůjčen ze známé pohádky, ovšem tato událost pohádkou není. Možná se řadí spíš na opačnou stranu spektra příběhů.

V pondělí 11.12.2023 došlo k hromadné havárii několika vozidel na silnici mezi Teplicemi a Bílinou. Jedním z havarovaných aut byla i naše cisterna převážející TOEL k zákazníkům. Z fotek je patrné, že tento kolos při nehodě skončil převrácený na boku. Zní to děsivě, ale ostatním účastníkům silničního provozu na místě, ani našemu řidiči, se nic nestalo, za což jsme opravdu rádi.

 

Jak všichni řidiči i chodci z vlastních zkušeností ví, situace na komunikacích byla v posledních dnech velmi kritická. Nejdříve závěje sněhu, které kvůli přicházejícímu oteplování začaly tát a nadcházející nízké teploty vše dokonaly. V pondělních ranních hodinách komunikace připomínaly „zrcadlo“ a chůze i jízda byly opravdu náročné.

Stejná situace panovala i na zmíněné silnici mezi Teplicemi a Bílinou. První řidič dostal na umrzlé vozovce smyk a postupně do něj narážela další auta. K místu nehody se blížila i naše cisterna. Řidič, který za zatáčkou spatřil nabouraná vozidla, měl jen pár sekund na rozhodnutí, jak dále postupovat. Ač jel, s ohledem na stav vozovky, přiměřenou rychlostí, zabrzdit takový kolos, vážící mnoho tun, není jednoduché. Pokud by se přiblížil k místu nehody moc blízko, mohl by při dobrzďování možným smykem ohrozit všechny, kteří se kolem havarovaných aut pohybovali.

 

Proto sáhl k odvážnému manévru, kdy se celou cisternu snažil zastavit co možná nejdále od místa nehody tak, aby neohrozil řidiče a spolucestující havarovaných vozidel. Cisternu se opravdu podařilo zastavit v bezpečné vzdálenosti, ale v poloze ležmo. Jsme ale nesmírně rádi, že se naší posádce nic nestalo a že svým rychlým rozhodnutím zabránila dalším možným úrazům.

Každý den není pohádkový, v životě se i takové příhody dějí, ale ten náš má vcelku dobrý konec. Přejeme vám pokaždé šťastný návrat do cíle, správná rozhodnutí a buďte na sebe opatrní.